FC Barcelona și Granada au încheiat la egalitate

FC Barcelona și Granada au încheiat la egalitate. Meciul de pe Camp Nou a început practic de la 0-1 pentru catalani după golul lui Domingos Duarte înscris la 85 de secunde după fluierul de start.

Granada a mai creat ocazii la poarta lui ter Stegen, în timp ce echipa lui Ronald Koeman ar fi putut egala înainte de pauză prin Araujo.

Uruguayanul a fost eroul formaÈ›iei blaugrana – fundaÈ™ul a mai avut câteva È™anse È™i a fructificat-o pe cea din minutul 90, cu o lovitură de cap din centrarea lui Gavi.

Barcelona este pe locul 7 în Primera cu 8 puncte, 5 mai puțin decât liderul Real Madrid, dar are un meci mai puțin disputat.

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen – Dest, Araujo, Eric García, Balde – Busquets, De Jong, Sergi Roberto – Demir, Memphis Depay, Coutinho.

Granada: Maximiano – Quini, Duarte, Abram, Escudero- Milla, Eteki, Monchu- Machis, Puertas, Jorge Molina

Până acum, FC Barcelona a câștigat ambele jocuri de campionat disputate pe Camp Nou: 4-2 cu Real Sociedad și 2-1 cu Getafe. De partea cealaltă, Granada a adunat numai două puncte în
primele patru runde.

FC Barcelona are un meci mai puțin disputat, după ce și-a amânat duelul cu Sevilla din runda precedentă.

FC Barcelona: Ter Stegen – Dest, Araujo, Pique, Balde – Roberto, Busquets, F. De Jong – Coutinho, L. De Jong, Depay
Granada: Maximiano – Duarte, Sanchez, Abram – Arias, Gonalons, Montoro, Monchu, Neva – Suarez, Machis